top of page
Anchor Beginning

DEVYNI PIRMIEJI MĖNESIŲ PENKTADIENIAI ŠVČ. JĖZAUS ŠIRDIES GARBEI

 

 

 
 
 
 
 
ŠVČ. JĖZAUS ŠIRDIES LITANIJA
(MINDAUGAS MALINAUSKAS SJ)
 

Istorija

Litanija yra viena iš Bažnyčios maldos būdų. Šį maldos būdą Bažnyčia perėmė iš ankstesnių kartų. Išrinktoji tauta jau Senojo Testamento laikais meldėsi tokiu būdu, pavyzdžiui 136 psalme.

Švč. Jėzaus Širdies litanija dabartinę formą įgavo tik 1899-aisiais. Tais metais vasario 2 dieną popiežius Leonas XIII šią litaniją patvirtino kaip Bažnyčios maldą.

Ši litanija kilo iš Jėzaus Širdies apmąstymų, paremtų Šventuoju Raštu. Kreipiniai į Jėzaus Širdį liejasi iškontempliuotais žodžiais iš pilno Dvasios šaltinio ir neša besimeldžiantį gilyn į mylinčio ir gailestingojo Jėzaus Kristaus paslaptį.

 

Struktūra ir kreipinių reikšmė

Pagrindinę litanijos dalį sudaro 33 kreipiniai į Jėzaus Širdį. Jie suskirstyti į dvi dalis: kristologinę - mesijinę (1-16 kreipiniai) ir soteriologinę - išganingąją (17-33 kreipiniai)

 

Kristologinė dalis

Jėzaus Širdis – Dievo ir žmogaus asmeninė vienybė

Širdis

Širdis yra žmogaus centras. Tai viso žmogaus gyvenimo, o ypač jo meilės simbolis.

 

Jėzaus Širdis - Sūnaus amžinojo Tėvo

Pirmasis kreipinys nurodo į Jėzaus dieviškumą: jis yra Dievo Sūnus. Kadangi Dievo Sūnus tapo žmogumi, tai dėl šios neatskiriamos vienybės, Jėzaus širdis yra ir Dievo Sūnaus širdis. Dangiškasis Tėvas, kuris yra amžinas ir neturi pradžios, yra Tėvas dėl to, kad pagimdė vienatinį savo Sūnų. Sūnus yra Sūnumi, nes yra Tėvo pagimdytas bet nesukurtas. Sūnus ir Tėvas yra tas pats Dievas. Abu yra tos pačios prigimties, bet skirtingi asmenys.


Jėzaus Širdis - Mergelėje Motinoje Šventosios Dvasios sutvertoji

Jėzus nėra vien Dievas, bet ir žmogus. Jis gimė iš Mergelės Motinos, kuri buvo išrinkta kaip tinkama žmonijos atstovė. Jėzus kaip žmogus buvo Šventosios Dvasios, o tai yra Dievo Meilės sukurtas. Iš Marijos jis priėmė žmogaus prigimtį, kurią ir atpirko. 

 

Jėzaus Širdis su Dievo žodžiu esmingai sujungtoji

Tik antrasis Dievo asmuo, Dievo Žodis tapo žmogumi (plg. Jn 1,14) Pagal senovės graikų suvokimą reikėtų suprasti, jog Dievo Žodis tapęs kūnu, pakėlė kūniškumą dievop. Dieviškoji ir žmogiškoji prigimtis nesumaišomai susivienijo Kristaus nepadalintame asmenyje.

 

Jėzaus Širdies savybės: esmės, nesukurtieji ir dieviškieji atributai.

Jėzaus Širdis - begalinės didybės

Begalinė didybė, arba Majestotas, yra Dievo savybė, ypač pabrėžta Senajame Testamente, kuri tapatinama su Dievo šlove. Jėzus yra Dievo šlovės ir didybės atvaizdas ir atšvaistas (plg. Kol 1,15; Žyd 1,3)


Jėzaus Širdis - šventoji Dievo Bažnyčia

Kitaip šis titulas yra Dievo šventykla. Šventykla siejama Senajame Testamente su Dievo Šventumu ir Akivaizda. Šventykla Izraeliui turėjo svarbiausią reikšmę visam religiniam ir politiniam gyvenimui. Jėzus savo kūną palygina su Šventykla (plg. Jn 2,18-22). Bažnyčia yra Kristaus Kūnas (plg. Ef 5,25-33; 1Kor 3,16-17)


Jėzaus Širdis - Aukščiausiojo padangtė

Senojo Testamento laikais Dievo keliavimą kartu su savo žmonėmis išreiškė padangtė. Jėzus pasistatė padangtę (palapinę) tarp žmonių, tai yra tapo žmogumi (plg. graikiškame originale Jn 1,14). Jėzus yra su žmonėmis labai arti. Kaip senojoje padangtėje buvo sandoros skrynia su Dievo įsakymais ir mana, taip dabar Jėzus yra naujoji sandora ir gyvybės įstatymas bei duona.


Jėzaus Širdis - Dievo namai ir dangaus vartai

Jėzus įsikūnijo vykdydamas Tėvo valią, o tai simbolizuoja Dievo namus. Plg. Jėzus tarė: „Kam gi manęs ieškojote? Argi nežinojote, kad man reikia būti savo Tėvo Namuose?“ (Lk 2, 49)

Jėzus apie save sako: „Aš esu vartai“ (plg. Jn 10,7) Dangaus vartai reiškia paskutinį momentą išganingosios Dievo veiklos. Jėzus yra tie vartai. Jis yra išganingoji Omega (plg. Apr 22,13).

 

Jėzaus Širdies savybės: akcidenciniai, sukurtieji, žmogiškieji atributai

Jėzaus Širdis - liepsnojantis meilės židinys

Jėzus apsireiškė kaip degantis lydymo židinys.(plg. Apr 1,14) Jėzaus Širdies židinyje išgryninama nuo visko, kas nėra meilė (plg. Išm 3,6). Buvimas Jėzaus širdyje teikia tikintiesiems pagalbą ir apsaugą. (plg. Dan 3,19-23)


Jėzaus Širdis - teisingumo ir meilės buveinė

Lotyniškai buveinė (receptaculum) reiškia priėmimo vietą ir priebėgą. Jėzaus širdis yra priebėga harmoningo teisingumo ir meilės. Jėzus atstatė teisingumą tarp Dievo ir žmonių ant meilė pagrindo.


Jėzaus Širdis - gerumo ir meilės pilnoji

Jėzus nenulauš palūžusios nendrės ir neužgesins gruzdančio dagčio (Mt 12,20). Jis pasigaili nusidėjelio, gydo ligonį, leidžia mažutėliams pas jį ateiti, ieško paklydusios avies. Šis gerumas kyla iš Jėzaus kaip šaltinio ir teikia žmonėms gerovę (plg. lot. bonitas). 

 

 

 

 

Pirmieji mėnesių penktadieniai skirti pagerbti Švenčiausiają Jėzaus Širdį. Atliekantiems šią noveną reikia devynis iš eilės pirmuosius mėnesių penktadienius dalyvauti šv. Mišiose ir priimti šv. Komuniją (išpažintį galima atlikti ir vieną kitą dieną anksčiau), meldžiamasi Švč. Jėzaus Širdies litanija. Maldynuose galima rasti tai progai skirtų atsiteisimo maldų.

 

Dvylika Jėzaus pažadų

Jo Švč. Širdies garbintojams

 

1. Aš būsiu paguoda jų kentėjimuose.

2. Suteiksiu jų luomui reikalingų malonių.

3. Jų šeimose klestės santaika.

4. Aš būsiu saugi jų priebėga gyvenant, bet ypač mirties valandą.

5. Visiems jų užmojams teiksiu gausią palaimą.

6. Nusidėjėliai ras mano širdyje neišsenkamą gailestingumo šaltinį.

7. Atšalusioms sieloms įkvėpsiu uolumo.

8. Uoliosios sielos darys didelę pažangą, siekdamos tobulumo.

9. Tiems, kurie darbuojasi sielų išganymui, suteiksiu malonę sujaudinti net labiausiai užkietėjusias širdis.

10. Aš laiminsiu visas vietas, kuriose bus pagarboje laikomas mano Širdies atvaizdas.

11. Vardus tų, kurie šį pamaldumą platina, įrašysiu į savo Širdį ir niekada jų iš ten neišbrauksiu.

12. DIDYSIS PAŽADAS: Dėl savo Širdies begalinio gailestingumo, aš prižadu suteikti priešmirtinės atgailos malonę visiems tiems, kurie per devynis iš eilės einančius mėnesius kiekvieną pirmąjį mėnesio penktadienį priims šventąją Komuniją. Jie nemirs nesusitaikę su Dievu, be šventų sakramentų. Paskutinę gyvenimo valandą mano Širdis jiems bus užtikrinta priebėga.

 

Didžiojo Jėzaus pažado prasmė ir reikšmė mums

 

Jėzus už Pirmųjų penktadienių praktiką pažada mums priešmirtinės atgailos malonę. Kas tai yra?

Šiuo atveju “atgaila” reiškia ne kitų mums uždėtą auką ir ne tai, ką kunigas skiria po išpažinties. Lotyniškas žodis “poenitentia” reiškia  “skausmą, liūdesį dėl to, kad įskaudinau kitą asmenį, o tiksliau – kad įžeidžiau Dievą savo nuodėmėmis”. (Tokia yra tikroji Atgailos sakramento arba Išpažinties prasmė).

Jeigu šis gailestis arba skausmas, kuris tuo pačiu yra meilės Dievui aktas, yra tobulas, jis panaikina netgi mirtinas nuodėmes, nors po to lieka pareiga, kai tik bus galimybė, atlikti išpažintį. Jeigu mirties valandą pajėgsime atlikti tokį tobulo gailesčio aktą, tai ir bus “priešmirtinė atgaila”.

Antroji šio pažado dalis tarsi paaiškina pirmąją: mirti susitaikius su Dievu, priėmus šventus sakramentus – tai ypatinga Dievo gailestingumo dovana, nes nė vienas žmogus negali pats užsitikrinti, kad jo mirties momentas sutaptų su malonės būsena sieloje. Tai pati svarbiausia Dievo malonė, kadangi nuo jos priklauso visa mūsų amžinybė.

Kokiu būdu Dievas teikia šią didžią dovaną? Įvairiais būdais, ir jų visų tikslas – mūsų amžinasis išganymas. Deja, mums, susirūpinusiems šios žemės reikalais ir viską matuojantiems žemiškais mastais, tie Dievo veikimo būdai atrodo ne tik paslaptingi, bet ir nesuprantami, o kartais – neteisingi ir žiaurūs. Štai keletas jų:

1) Kartais Dievas pagreitina mirtį. 2)Kartais – atrodo, ją pavėlina, duodamas galimybę žmogui atsiversti (pavyzdžiui, apsaugodamas nuo ligų arba stebuklingai grąžindamas sveikatą). 3)Kai kam duoda ypatingą pašaukimą arba leidžia patekti į tokias gyvenimo sąlygas, kurios padeda stiprėti draugystei su Juo. 4) Apsaugo nuo pagundų arba leidžia jas, bet tuo pačiu teikia malonę atsispirti. 5)Pagaliau kartais Jis duoda nusidėjėliui tokią veiksmingą malonę, kad jis atsiverčia prieš pat mirtį ir miršta Dievo malonės ir draugystės su Juo būsenoje. Tereikia prisiminti “gerąjį latrą” ir daugybės žmonių atsivertimą mirties patale.

Ir vis dėlto, kol gyvename čia, žemėje, negalėdami įžvelgti Dievo planų ir nepajėgdami numatyti, ar išliksime ištikimi Dievo meilei iki mirties, mūsų ištvermė iki galo nėra garantuota, kaip ne kartą mums primena Naujasis Testamentas.

Šv. Paulius, rašydamas Filipiečiams, mokė: ‘Darbuokitės savo išganymui su baime ir drebėdami” (Fil 2,12). Čia nekalbama apie vergišką baimę, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Apaštalo žodžiai nurodo, su kokiu užsidegimu ir valios ryžtu turime atsiliepti į Dievo malonės paraginimus, kad pasiektume amžinąją laimę, kurią Jis su tokia meile mums paruošė.

Tačiau gerai supraskime: ištvermės iki galo malonės mes negalime nei užsitikrinti, nei užsitarnauti savo “teisumo” darbais. Vienintelis dalykas, galintis mums laiduoti šią malonę, yra neapsakomas Dievo gailestingumas. Todėl mes galime kreiptis į Viešpatį taip: “Kadangi žinau, kad Tu mane be galo myli ir nori, kad visi žmonės būtų išganyti, nes pažadėjai Dangų tiems, kurie to prašys maldoje (Mt 7,7), tiems, kurie yra “vargdieniai”, “mažutėliai”, kurie seka Tavimi ir neša su Tavimi kryžių, tiems, kurie myli Tave savo artimuosiuose…, aš darysiu viską, ko Tu iš manęs lauki, o visas savo baimes, nerimą, rūpesčius sudėsiu į Tavo be galo mylinčią Širdį. Aš pasitikiu, kad Tu mane išgelbėsi”.

Prie išvardintų “ženklų”, kurie maitina mūsų pasitikėjimą begaline Dievo meile, prijunkime Didįjį Jėzaus Širdies gailestingumo pažadą.

 

Brangieji,

 

Šis Didysis pažadas yra ne kas kita, kaip kitu būdu persakyti Jėzaus žodžiai: “Kas valgo mano Kūną ir geria mano Kraują, tas turi amžinąjį gyvenimą” (Jn 6,54).  Patikslinimas, kad tai turi būti atliekama devynis iš eilės pirmuosius mėnesio penktadienius, skatina įsipareigoti tam tikrai ištikimybei iš meilės, ir tai džiugina Dievo Širdį.

                     

Ištvermė iki galo niekam nėra absoliučiai garantuota. Tai begalinio Dievo gerumo dovana, kurios galima tikėtis, prašyti, bet neįmanoma turėti jos kaip neatimamos teisės. Mirties malonės, draugystės su Dievu būsenoje nepriklauso nuo žmogaus nuopelnų, todėl to negalima reikalauti, tik nuolankiai prašyti. Devynių pirmųjų penktadienių praktika, priimant atsiteisimo už nuodėmes Komuniją, yra tarsi raštas, leidžiantis tikėtis šios dovanos dėl Kristaus Širdies gerumo. Bet tai nėra bilietas į Rojų, tik raštas, įrodantis sūnišką pasitikėjimą Tėvo meile.


Linkime šviesios bendrystės su Dievu.

 

 

I MĖNUO

 

Iš Evangelijos pagal Luką: (Lk 22, 61)

Tuomet Viešpats atsigręžė ir pažvelgė į Petrą. Petras atsiminė jam pasakytą Viešpaties žodį: “Dar gaidžiui nepragydus, tu tris kartus manęs išsiginsi”. Jis išėjo laukan ir graudžiai pravirko.

 

Meditacija

Mūsų širdys užsidaro, jei jaučiame, kad kažkas mus stebi. Mūsų širdys atsiveria, jei jaučiame, kad esame suprasti. Pažvelgęs į Jėzaus akis, Petras pamatė jose sužeistą meilę, kuri sakė: Dabar tu pilnai suvoki, ką padarei. Tai privertė Petrą pravirkti ir gailėtis, bet ne desperatiškai šaukti, nes toje žaizdoje, kurią padarė, jis įžiūrėjo Meilę, kuri atleidžia, Meilę, kuri jam sakė: Aš nepasikeičiau, aš ir toliau esu tavo draugas. Nuo dabar visus savo rūpesčius patikėk man.

 

Malda

Viešpatie, atverk mano akis, kad pažvelgčiau į savo nuodėmės gelmę, ir sugrąžink mane į Tėvo namų džiaugsmą, nes dėl savo gerumo Tu nenori, kad aš laikyčiau atmintyje tai, ką Tu esi pasiruošęs užmiršti. Švenčiausioji Jėzaus Širdie, visiškai pasitikiu Tavimi.

 

Novenos malda

Viešpatie Jėzau, tavųjų žmonių rūpesčiai sugraudina Tavo Širdį, nes Tu myli kiekvieną iš mūsų. Tu rūpiniesi mumis, kai mes esame pasimetę, Tu esi šalia mūsų, kai jaučiamės vieniši, Tu paguodi sielvarte. Tu esi labiausiai artimas mums tada, kai mes esame visiškai bejėgiai. Tu myli mus labiausiai tada, kai mes mažiausiai mylime save. Tu daugiausiai atleidi mums tada, kai mes mažiausiai sau atleidžiame. Ir Tu kvieti mus skleisti Tavo meilę visais įmanomais būdais.

Viešpatie Jėzau, Tavo Širdis suvirpa iš gailesčio, kai mes kenčiam, kai mums reikia Tavo pagalbos ir kai meldžiamės vieni už kitus. Aš prašau: išklausyk mano maldą per šią noveną ir suteik, ko prašau (išsakome savo prašymus…).

 

ŠVČ. JĖZAUS ŠIRDIES LITANIJA

 

Kyrie eleison! Christe eleison! Kyrie eleison!

Kristau, išgirsk mus! Kristau, išklausyk mus!

Tėve, Dangaus Dieve, pasigailėk mūsų!

Sūnau, pasaulio Atpirkėjau, Dieve, pasigailėk

mūsų!

Šventoji Dvasia, Dieve, pasigailėk mūsų!

Šventoji Trejybe, vienas Dieve, pasigailėk mūsų!

Jėzaus Širdie Sūnaus amžinojo Tėvo, pasigailėk

mūsų!

Jėzaus Širdie, Mergelėje Motinoje Šventosios

Dvasios sutvertoji,

Jėzaus Širdie, su Dievo Žodžiu esmingai

sujungtoji,

Jėzaus Širdie, begalinės didybės,

Jėzaus Širdie, šventoji Dievo Baţnyčia,

Jėzaus Širdie, Aukščiausiojo padangte,

Jėzaus Širdie, Dievo namai ir Dangaus vartai,

Jėzaus Širdie, liepsnojantis meilės židiny,

Jėzaus Širdie, teisingumo ir meilės buveine,

Jėzaus Širdie, gerumo ir meilės pilnoji,

Jėzaus Širdie, visų dorybių gelme,

Jėzaus Širdie, visokios pagarbos vertoji,

Jėzaus Širdie, visų širdžių valdove,

Jėzaus Širdie, išminties ir žinojimo lobyne,

Jėzaus Širdie, dievybės pilnatve,

Jėzaus Širdie, Tėvo mylimiausioji,

Jėzaus Širdie, visiems malonių teikiančioji,

Jėzaus Širdie, visos žmonijos išsiilgtoji,

Jėzaus Širdie, kantrioji ir gailestingoji,

Jėzaus Širdie, dosni Tavęs besišaukiantiems,

Jėzaus Širdie, gyvybės ir šventumo šaltini,

Jėzaus Širdie, permaldavime už mūsų nuodėmes,

Jėzaus Širdie, baisiai išniekintoji,

Jėzaus Širdie, mūsų nedorybių įskaudintoji,

Jėzaus Širdie, ligi mirties paklusnioji,

Jėzaus Širdie, ietimi pervertoji,

Jėzaus Širdie, paguodos šaltini,

Jėzaus Širdie, mūsų gyvenime ir prisikėlime,

Jėzaus Širdie, taikos ir ramybės davėja,

Jėzaus Širdie, nuodėmių auka,

Jėzaus Širdie, Tavimi pasitikinčiųjų išganyme,

Jėzaus Širdie, mirštančiųjų viltie,

Jėzaus Širdie, visų šventųjų džiaugsme,

 

Dievo Avinėli, kuris naikini pasaulio nuodėmes,

atleisk mums, Viešpatie!

Dievo Avinėli, kuris naikini pasaulio nuodėmes,

išklausyk mus, Viešpatie!

Dievo Avinėli, kuris naikini pasaulio nuodėmes,

pasigailėk mūsų!

 

Jėzau, romusis ir nuolankiaširdi,

Padaryk mūsų širdį panašią į savo širdį.

 

Melskimės.

 

Visagali amžinasis Dieve, pažvelk į

savo mylimojo Sūnaus Širdį ir į tai, kaip ji Tave

pagarbino bei kuo Tau už nusidėjėlius atsilygino, ir,

mūsų prašomas pasigailėti, maloniai mums atleisk

vardan savo Sūnaus Jėzaus Kristaus, kuris su Tavimi

gyvena ir viešpatauja per amžius. Amen. 

 

 

II MĖNUO

 

Iš Evangelijos pagal Luką (Lk 5, 31)

Jėzus kalbėjo: “Ne sveikiesiems reikia gydytojo, bet ligoniams. Aš atėjau šaukti į atgailą ne teisiųjų, o nusidėjėlių”.

Meditacija

Jėzus apreiškia mums, kad mes visi turime tą patį Tėvą danguje, kuris ragina mus gyventi teisingume ir meilėje, būti vienas kitam broliais ir seserimis. Štai kodėl Jėzus nekreipia dėmesio į savo neprietelių replikas ir draugiškai ištiesia ranką savo laikmečio atstumtiesiems – muitininkams, prostitutėms, raupsuotiesiems.

Jo veikimas kviečia mus nebijoti kritikos ir parodyti draugiškumą mūsų dienų atstumtiesiems, ypač tiems, kurie yra pasmerkti kaip socialiniai iškrypėliai: narkomanams, kriminalistams ir visiems, kurie tapo visuomenės išmestais už borto – tokiems, kaip liūdnos minios pabėgėlių ir ištremtųjų, kurie neranda vietos mūsų pasaulyje.

 

Malda

 

Viešpatie, leisk man nuolat dėkoti Tau už Tavo dovanas, paliekant vietos savo širdyje tiems, kurie yra atstumti ir paniekinti.

Švenčiausioji Jėzaus Širdie, aš visiškai pasitikiu Tavimi.

 

Novenos malda

 

Viešpatie Jėzau, tavųjų žmonių rūpesčiai sugraudina Tavo Širdį, nes Tu myli kiekvieną iš mūsų. Tu rūpiniesi mumis, kai mes esame pasimetę, Tu esi šalia mūsų, kai jaučiamės vieniši, Tu paguodi sielvarte. Tu esi arčiausiai mūsų tada, kai mes esame visiškai bejėgiai. Tu myli mus labiausiai tada, kai mes mažiausiai mylime save. Tu daugiausiai atleidi mums tada, kai mes mažiausiai sau atleidžiame. Ir Tu kvieti mus skleisti Tavo meilę visais įmanomais būdais.

 

 

III MĖNUO

 

Iš Evangelijos pagal Luką (Lk 11, 1)

Kartą Jėzus vienoje vietoje meldėsi. Jam baigus maldą, vienas mokinys paprašė: “Viešpatie, išmokyk mus melstis, kaip ir Jonas išmokė savuosius mokinius”.                   

Meditacija

 

Jėzus dažnai pasitraukdavo nuo minių melstis: kartais vienas į kalnus, kartais drauge su savo mokiniais. Slėpiningame maldos bendravime su Tėvu jis sustiprindavo savo ryšį su juo, išsiaiškindavo savo misijos tolimesnius žingsnius ir dar tvirčiau apkabindavo Tėvo valią.

Ir mus Jis ragina ištvermingai melstis ir būti paprastais, kai kalbame su Dievu. O šv. Pranciškus Salezietis pataria: “Krikščioniui reikia kasdien bent pusės valandos maldai, išskyrus tas dienas, kai yra labai užsiėmęs, – tada jam reikia valandos”.

 

Malda

 

Viešpatie, suteik man malonę su pasitikėjimu kreiptis į Tave maldoje ir kalbėtis su Tavimi savais žodžiais, “kaip draugas kalbasi su draugu”.

Švenčiausioji Jėzaus Širdie, aš visiškai pasitikiu Tavimi.

 

Novenos malda

 

Viešpatie Jėzau, tavųjų žmonių rūpesčiai sugraudina Tavo Širdį, nes Tu myli kiekvieną iš mūsų. Tu rūpiniesi mumis, kai mes esame pasimetę, Tu esi šalia mūsų, kai jaučiamės vieniši, Tu paguodi mus sielvarte. Tu esi arčiausiai mūsų tada, kai mes esame visiškai bejėgiai. Tu myli mus labiausiai tada, kai mes mažiausiai mylime save. Tu daugiausiai atleidi mums tada, kai mes mažiausiai sau atleidžiame. Ir Tu kvieti mus skleisti Tavo meilę visais įmanomais būdais. 

 

 

IV MĖNUO

 

Iš Evangelijos pagal Matą (Mt 14, 29-31)

Petras, išlipęs iš valties, ėmė eiti vandens paviršiumi ir nuėjo prie  Jėzaus. Bet, pamatęs vėjo smarkumą, jis nusigando ir, pradėjęs skęsti, sušuko: “Viešpatie, gelbėk mane!” Tuojau ištiesęs ranką, Jėzus sugriebė jį.

 

Meditacija

Petras saugiai eina vandeniu iki tos lemtingos akimirkos, kai jis leidžiasi išgąsdinamas tikrovės: šėlstančio vėjo ir audringų bangų. Įveiktas baimės, jis nukreipia savo akis nuo Jėzaus ir pradeda skęsti.

Ar ir mes kartais nesielgiame panašiai? Leidžiame, kad mus įbaugintų grėsmingos sekuliarizmo bangos. Prarandame drąsą Bažnyčiai priešiškai nusiteikusių žmonių akivaizdoje. Užnirštame, ir netgi labai greitai, Jėzaus mums duotą užtikrinimą: “Aš nugalėjau pasaulį”.

 

Malda

Apsaugok mane Viešpatie nuo įvairiausių baimių, kurios užtemdo mano žvilgsnį ir klaidina mano žingsnius. Šiais audringais laikais padėk man žvelgti vien tik į Tave. Ir kai patenku į pavojų, paimk mane į savo glėbį.  Švenčiausioji Jėzaus Širdie, aš visiškai pasitikiu Tavimi. 

 

Novenos malda

Viešpatie Jėzau, tavųjų žmonių rūpesčiai sugraudina Tavo Širdį, nes Tu myli kiekvieną iš mūsų. Tu rūpiniesi mumis, kai mes esame pasimetę, Tu esi šalia mūsų, kai jaučiamės vieniši, Tu paguodi mus sielvarte. Tu esi arčiausiai mūsų tada, kai mes esame visiškai bejėgiai. Tu myli mus labiausiai tada, kai mes mažiausiai mylime save. Tu daugiausiai atleidi mums tada, kai mes mažiausiai sau atleidžiame. Ir Tu kvieti mus skleisti Tavo meilę visais įmanomais būdais.

Viešpatie Jėzau, Tavo Širdis suvirpa iš gailesčio, kai mes kenčiam, kai mums reikia Tavo pagalbos ir kai meldžiamės vieni už kitus. Aš prašau: išklausyk mano maldą per šią noveną ir suteik, ko prašau (išsakome savo prašymus…).

Jeigu tai, ko aš prašau, nepasitarnaus nei mano, nei kitų gerovei, suteik tai, kas man yra geriausia, kad galėčiau kurti Tavo meilės karalystę mūsų pasaulyje. Amen.

 

 

V MĖNUO

 

Iš Evangelijos pagal Luką (Lk 10, 1. 4)

Viešpats paskyrė dar kitus septyniasdešimt du mokinius ir išsiuntė juos po du, kad eitų pirma jo į visus miestus bei vietoves, kur jis pats ketino vykti. Jis sakė jiems: “Nesineškite piniginės, nei krepšio, nei autuvo ir nieko kelyje nesveikinkite”. 

 

Meditacija

Bažnyčia ir toliau augina misijonierius, nešančius Gerąją Naujieną į tolimiausius kraštus. Tai kilniaširdžiai vyrai ir moterys, kurie skleidžia Evangelijos šviesą, gyvendami Kristaus gyvenimu:

  • pasitikėdami Dievu neturte, kad būtų galima tikėti jų žodžiais;

  • ištverdami sunkumus ir kartais net atmetimą;

  • patys tarnaudami, o ne laukdami patarnavimų;

  • prisiderindami prie vietinės kultūros;

  • pasiduodami kitų vadovavimui.

 

Malda

Viešpatie, padėk ir mums dalyvauti misijonierių užmojuose, dosniai juos remiant ir liekant ištikimais Tavo mokymui. Švenčiausioji Jėzaus Širdie, aš visiškai pasitikiu Tavimi.

 

Novenos malda

Viešpatie Jėzau, tavųjų žmonių rūpesčiai sugraudina Tavo Širdį, nes Tu myli kiekvieną iš mūsų. Tu rūpiniesi mumis, kai mes esame pasimetę, Tu esi šalia mūsų, kai jaučiamės vieniši, Tu paguodi mus sielvarte. Tu esi arčiausiai mūsų tada, kai mes esame visiškai bejėgiai. Tu myli mus labiausiai tada, kai mes mažiausiai mylime save. Tu daugiausiai atleidi mums tada, kai mes mažiausiai sau atleidžiame. Ir Tu kvieti mus skleisti Tavo meilę visais įmanomais būdais.

Viešpatie Jėzau, Tavo Širdis suvirpa iš gailesčio, kai mes kenčiam, kai mums reikia Tavo pagalbos ir kai meldžiamės vieni už kitus. Aš prašau: išklausyk mano maldą per šią noveną ir suteik, ko prašau (išsakome savo prašymus…).

Jeigu tai, ko aš prašau, nepasitarnaus nei mano, nei kitų gerovei, suteik tai, kas man yra geriausia, kad galėčiau kurti Tavo meilės karalystę mūsų pasaulyje. Amen.

 

 

VI MĖNUO

 

Iš Evangelijos pagal Morkų (Mk 10,51-52)

Neregys atsakė Jėzui: “Rabuni, kad praregėčiau!” Tuomet Jėzus jam tarė: “Eik, tavo tikėjimas išgelbėjo tave”. Jis tuoj pat praregėjo ir nusekė paskui Jėzų keliu.

 

Meditacija

Vos tik aklasis atgauna regėjimą, jo akys sustoja ties Jėzumi, ir jo ieškojimas baigiasi. Jis nieko daugiau nenori. Jis surado naują gyvenimo tikslą ir atsiduoda Jėzui. Jis džiaugiasi, nuo šiol galėdamas ieškoti Dievo Karalystės ir žinodamas, kad visa kita bus pridėta.

Kartais gyvenimo sumaištyje mums būna labai sunku įžiūrėti kelią priekyje, matyti, kas yra svarbu ir kas ne taip, atskirti, kas yra teisinga ir kas klaidinga. Kaip Bartimiejui, mums reikia regėjimo dovanos, kad galėtume matyti dalykus iš perspektyvos ir teisingai pasirinkti, kam teikti pirmenybę.

 

Malda

Mes esame pašaukti matyti Kristų savo artimajame ir rasti Dievą visuose dalykuose. Padėk mums, Viešpatie, būti ištikimais šiam pašaukimui. Švenčiausioji Jėzaus Širdie, aš visiškai pasitikiu Tavimi.

 

Novenos malda

Viešpatie Jėzau, tavųjų žmonių rūpesčiai sugraudina Tavo Širdį, nes Tu myli kiekvieną iš mūsų. Tu rūpiniesi mumis, kai mes esame pasimetę, Tu esi šalia mūsų, kai jaučiamės vieniši, Tu paguodi mus sielvarte. Tu esi arčiausiai mūsų tada, kai mes esame visiškai bejėgiai. Tu myli mus labiausiai tada, kai mes mažiausiai mylime save. Tu daugiausiai atleidi mums tada, kai mes mažiausiai sau atleidžiame. Ir Tu kvieti mus skleisti Tavo meilę visais įmanomais būdais.

Viešpatie Jėzau, Tavo Širdis suvirpa iš gailesčio, kai mes kenčiam, kai mums reikia Tavo pagalbos ir kai meldžiamės vieni už kitus. Aš prašau: išklausyk mano maldą per šią noveną ir suteik, ko prašau (išsakome savo prašymus…).

Jeigu tai, ko aš prašau, nepasitarnaus nei mano, nei kitų gerovei, suteik tai, kas man yra geriausia, kad galėčiau kurti Tavo meilės karalystę mūsų pasaulyje. Amen.

 

 

VII MĖNUO

 

Iš Evangelijos pagal Joną (Jn 6, 54-56)

“Kas valgo mano kūną ir geria mano kraują, tas turi amžinąjį gyvenimą, ir aš jį prikelsiu paskutiniąją dieną. Mano kūnas tikrai yra valgis, ir mano kraujas tikrai yra gėrimas. Kas valgo mano kūną ir geria mano kraują, tas pasilieka manyje, ir aš jame.”

 

Meditacija

Eucharistijos sakramentas duoda mums maistą kelionei per gyvenimą ir leidžia mums artimiau susivienyti su Dievu, įgalindamas mus “turėti tą pačią mintį ir širdį, kaip Jėzus Kristus”. Eucharistija teikia mums malonę matyti dalykus taip, kaip juos mato Jėzus, ir jausti žmonėms tai, ką jiems jaučia Jėzus. Ji perkeičia mūsų požiūrį į vertybes taip, kad mes galime eiti pirmyn ir bendradarbiauti su kitais, keisdami pasaulį, nešdami ramybę tiems, kurie yra sužeisti prievartos, paguodą tiems, kurie yra prislėgti, viltį tiems, kurie paskendę neviltyje.

 

Malda

Viešpatie, tegul mano malda visada mane veda į veikimą, mano tikėjimas tegul išsilieja teisingumu, o mano meilė Tau tepasireiškia tarnavimu kitiems. Švenčiausioji Jėzaus Širdie, aš visiškai pasitikiu Tavimi.

 

Novenos malda

Viešpatie Jėzau, tavųjų žmonių rūpesčiai sugraudina Tavo Širdį, nes Tu myli kiekvieną iš mūsų. Tu rūpiniesi mumis, kai mes esame pasimetę, Tu esi šalia mūsų, kai jaučiamės vieniši, Tu paguodi mus sielvarte. Tu esi arčiausiai mūsų tada, kai mes esame visiškai bejėgiai. Tu myli mus labiausiai tada, kai mes mažiausiai mylime save. Tu daugiausiai atleidi mums tada, kai mes mažiausiai sau atleidžiame. Ir Tu kvieti mus skleisti Tavo meilę visais įmanomais būdais.

Viešpatie Jėzau, Tavo Širdis suvirpa iš gailesčio, kai mes kenčiam, kai mums reikia Tavo pagalbos ir kai meldžiamės vieni už kitus. Aš prašau: išklausyk mano maldą per šią noveną ir suteik, ko prašau (išsakome savo prašymus…).

Jeigu tai, ko aš prašau, nepasitarnaus nei mano, nei kitų gerovei, suteik tai, kas man yra geriausia, kad galėčiau kurti Tavo meilės karalystę mūsų pasaulyje. Amen.

 

 

VIII MĖNUO

 

Iš Evangelijos pagal Luką (Lk 8, 43-44)

Viena moteris, dvylika metų sirgusi kraujoplūdžiu, kurio niekas negalėjo pagydyti, prisiartino iš užpakalio, prisilietė Jėzaus drabužio apvado, ir kraujas bematant liovėsi plūdęs.

 

Meditacija

Kartais mums būna labai sunku nepasiduoti nusiminimui. Mes stengiamės padrąsinti save, bet mus prislegia rūpesčiai, kurie metų metais meta šešėlį ant mūsų žingsnių. Arba vėl, mes iš visų jėgų stengiamės pasitaisyti, bet matome taip mažai pasikeitimo ženklų... Tos pačios senos klaidos vis dar tebelydi mus, tarsi girgždančios pakopos laiptuose.

Gali būti, kad šis Evangelijos pasakojimas yra skirtas kaip tik mums. Užuojautos kupinas Jėzaus atsiliepimas moteriai užtikrina mus, kad mūsų pastangos nėra veltui ir kad mūsų maldos nelieka neišklausytos.

 

Malda

Viešpatie, Tu ragini mus nepaliauti prašyti ir pažadi, kad mes gausime tai, ko prašome. Padėk man pasitikėti Tavimi ir niekada nenusivilti Tavo gailestingumu. Švenčiausioji Jėzaus Širdie, aš visiškai pasitikiu Tavimi.

 

 

Novenos malda

Viešpatie Jėzau, tavųjų žmonių rūpesčiai sugraudina Tavo Širdį, nes Tu myli kiekvieną iš mūsų. Tu rūpiniesi mumis, kai mes esame pasimetę, Tu esi šalia mūsų, kai jaučiamės vieniši, Tu paguodi mus sielvarte. Tu esi arčiausiai mūsų tada, kai mes esame visiškai bejėgiai. Tu myli mus labiausiai tada, kai mes mažiausiai mylime save. Tu daugiausiai atleidi mums tada, kai mes mažiausiai sau atleidžiame. Ir Tu kvieti mus skleisti Tavo meilę visais įmanomais būdais.

Viešpatie Jėzau, Tavo Širdis suvirpa iš gailesčio, kai mes kenčiam, kai mums reikia Tavo pagalbos ir kai meldžiamės vieni už kitus. Aš prašau: išklausyk mano maldą per šią noveną ir suteik, ko prašau (išsakome savo prašymus…).

Jeigu tai, ko aš prašau, nepasitarnaus nei mano, nei kitų gerovei, suteik tai, kas man yra geriausia, kad galėčiau kurti Tavo meilės karalystę mūsų pasaulyje. Amen.

 

 

IX   MĖNUO

 

Iš Evangelijos pagal Joną (Jn 16, 22)

“Jūs dabar nusiminę, bet aš jus vėl pamatysiu; tada jūsų širdis džiūgaus, ir jūsų džiaugsmo niekas iš jūsų nebeatims.”

 

Meditacija

Džiaugsmas mūsų širdyse kyla iš Dievo buvimo mūsų gyvenime ir jo veikimo pasaulyje patirties. Jo vienybė su mumis yra tokia glaudi, kaip vynmedžio ir jo šakelių. Jo veikimas pasaulyje yra toks slaptas ir toks efektyvus, kaip raugo tešloje.

Nepaisant daugybės blogybių, kurios supa mūsų visuomenę, jo planas ir toliau pildosi, taip, kad “tiems, kurie myli Dievą, viskas išeina į gera”. 

 

Malda

Viešpatie, padėk man duoti ir neskaičiuoti, kiek tai kainuoja, kovoti ir nepaisyti žaizdų, dirbti ir nelaukti atlygio, žinant, kad man pakanka Tavo draugystės džiaugsmo. Amen. Švenčiausioji Jėzaus Širdie, aš visiškai pasitikiu Tavimi.

 

Novenos malda

Viešpatie Jėzau, tavųjų žmonių rūpesčiai sugraudina Tavo Širdį, nes Tu myli kiekvieną iš mūsų. Tu rūpiniesi mumis, kai mes esame pasimetę, Tu esi šalia mūsų, kai jaučiamės vieniši, Tu paguodi mus sielvarte. Tu esi arčiausiai mūsų tada, kai mes esame visiškai bejėgiai. Tu myli mus labiausiai tada, kai mes mažiausiai mylime save. Tu daugiausiai atleidi mums tada, kai mes mažiausiai sau atleidžiame. Ir Tu kvieti mus skleisti Tavo meilę visais įmanomais būdais.

Viešpatie Jėzau, Tavo Širdis suvirpa iš gailesčio, kai mes kenčiam, kai mums reikia Tavo pagalbos ir kai meldžiamės vieni už kitus. Aš prašau: išklausyk mano maldą per šią noveną ir suteik, ko prašau (išsakome savo prašymus…).

Jeigu tai, ko aš prašau, nepasitarnaus nei mano, nei kitų gerovei, suteik tai, kas man yra geriausia, kad galėčiau kurti Tavo meilės karalystę mūsų pasaulyje. Amen.

Anchor 1
Anchor 2
Anchor 3
Anchor 4
Anchor 5
Anchor 6
Anchor 7
Anchor 8
Anchor 9
bottom of page